Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:25 09-01-2020 Foto e Ditës

Kur dy nga avokatët më të mirë të Vlorës, Avdul Kuçi dhe Josif Kedhi, përballeshin në gjykatë me njëri-tjetrin.

Shkruan Ergys Alushi:

Ndodhte më 8 janar 1929

Kur Zgjedhjet për Asamblenë e Bashkisë përfunduan në gjykatë, me paditës ata që i humbën këto zgjedhje.

Këta të fundit pretendonin se në zgjedhje kishin votuar njerëz të paligjshëm që nuk duhet të votonin.
Nga ana tjetër ata që kishin fituar deklaroheshin se edhe nëse hiqeshin ata që kishin votuar në mënyrë të paligjshme, rezultati I nxirrte përsëri fitues.

Pala paditëse u përfaqësua në gjykatë nga av.Sif Kedhi, kurse pala paditëse nga av.Avdul Kuçi.

Seancat gjyqësore u ndoqën nga një numër I madh qytetarësh dhe paria e qytetit.

Ngjarja pati jehonë të madhe në qytet, I cili ishte ndarë edhe njëherë tjetër në dy pjesë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
Prindërit e hodhën në koshin e plehrave, historia e 12-vjeçarit nga Vlora që birësohet nga një rom »
Article Logic
Execution time: 0.0088648796081543
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-191548" }