Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:34 27-01-2020 Foto e Ditës Kobe Bryant

Kobe Bryant, basketbollisti legjendar i NBA ka humbur jetën në moshën 41-vjeçare në një aksident ajror.

Sipas mediave amerikane, ylli i Los Angeles Lakers ishte duke udhëtuar së bashku me tre persona të tjerë me një helikopter privat që u rrëzua në Calabasas, pranë Los Angelesit në Kaliforni.

Autoritetet bëjnë me dije, se nga rrëzimi i helikopterit kanë ndërruar jetë pesë persona, mes tyre edhe basketbollisti amerikan dhe vajza e tij 13-vjeçare Gianna Maria Onore. Hetimet kanë nisur menjëherë pas aksidentit të rëndë.

Kobe Bryant, baba i tre vajzave, ishte shpallur 5 herë kampion i NBA me LA Lakers dhe 3 herë lojtari i vitit gjatë karrierës 20 vjeçare.

Ai u tërhoq nga basketbolli në vitin 2016.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
Foto e Ditës »
Article Logic
Execution time: 0.012856006622314
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-193242" }