Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:22 04-02-2020 Foto e Ditës

Kuvendi i Kosovës ka votuar ditën e djeshme qeverinë e re që do të drejtohet nga kreu i Vetëvendosjes, kryeministri Albin Kurti.

Me 66 vota pro dhe 10 abstenim është votuar qeveria ndërsa opozita ka vendosur të bojkotojë seancën.

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur një “epokë të re” për Kosovën dhe është zotuar të jetë një kryeministër i njëjtë për të gjithë.

“Kosova ka një kryeministër të ri, dhe koha për interesa personale ka mbaruar”, tha Kurti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
Foto e Ditës »
Article Logic
Execution time: 0.012910127639771
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-194011" }