Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:25 20-02-2020 Foto e Ditës

Këtë të hënë në Tv Klan filloi emisioni i shumëpëlqyer ‘Në kurthin e Piter Pan’.

E ftuar ishte ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, e cila ka vëtëm pak javë që është bërë nënë për herë të dytë.

Mirëpo vëmendjen e mori një vogëlush vetëm 7 vjeç Nikolla Prendi.

Ai sfidoi Spiropalin me vargje nga poezi të ndryshme dhe me dialekte të ndryshme.

Nikolla di plot 3000 vargje të Fishtës nga ‘Lahuta e Malcis’, që prej ditës kur i ati i kishte blerë librin.

Në këtë mbrëmje, vogëlushi recitoi disa vargje nga Noli dhe nga Fishta në emision, duke u komplimentuar jo vetëm nga ministrja, por dhe nga publiku. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0075991153717041
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-195817" }