Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:21 25-02-2020 Foto e Ditës

Sami Musa, kandidati i grupimit Social-Demokrat në Gjermani, është zgjedhur deputet i Parlamentit, duke u bërë kështu i pari shqiptar në organin ekzekutiv gjerman.

Ai ka marrë 3661 vota, të numëruara në kutitë e votimeve.

Musa kandidoi në zgjedhjet e së dielës në Hamburg, duke u zgjedhur deputet i Parlamentit.

Sami Musa, 35 vjeç u rrit në Hamburg, me babanë nga Kosova dhe nënën me prejardhje gjermano-austriake.

Platforma e tij kishte në fokus edhe mësimin e gjuhës shqipe në shkollat gjermane ku ka shumë nxënës shqiptarë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0068089962005615
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-196349" }