Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:16 06-03-2020 Foto e Ditës

Armanda Bottini është 82 vjeçarja e "hekurt" e cila ka arritur të mposhtë koronavirusin brenda një javë.

Mjekët e spitalit San Matteo në Pavia e quanin 82 vjeçaren nga krahina e Pavisë e cila vuante edhe nga diabeti, "gjyshja e hekurt".

Bottini, arriti të shërohet nga koronavirusi pas vetëm një javë trajtimi në departamentin e sëmundjeve infektive të spitalit Pavia.

Zonja e ve, jeton në një shtëpi të vogël ngjitur me banesën ku jetonte vajza e saj me burrin dhe nipin dhe papritmas u ndje e sëmurë ndërsa po qëndronte në tryezë me të afërmit.

Armanda, e cila vuan nga diabeti i tipit 2 dhe kurohej, kishte pasur ethe dhe të vjella. Të alarmuar, anëtarët e familjes zgjodhën ta çonin në spitalin "San Matteo" në Pavia, të cilët pas analizave u thanë familjarëve se ishte me koronavirus.

"Prindërit dhe unë menjëherë u alarmuam e shqetësuam për gjendjen e gjyshes time... Kur mjekët na thanë që analizat e koronavirusit rezultuan pozitive , ne filluam përgatitjen për më të keqen”, thotë nipi i saj.

Por gjyshe Armanda, ka arritur ta mposhtë koronavirusin në vetëm një javë.

               

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.016993999481201
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-197587" }