Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:42 08-04-2020 Foto e Ditës

Mbrëmjen e djeshme, një “super-hënë” është shfaqur në qiell.

Sipas shkencëtarit të NASA-+s, Noah Petro, ajo ka qenë 17 përqind më e madhe dhe 30 përqind më e ndritshme se një hënë e plotë normale.

Një “super-hënë” është kur hëna e plotë është më se afërmi me Tokën, si rezultat i orbitës së saj eliptike.

Hëna e mbrëmjes së djeshme është cilësuar njëherazi si më e madhja dhe më e ndritshmja për vitin 2020.

Edhe në Shqipëri qytetarët kanë pasur mundësi ta shijojnë nga ballkoni, dritarja apo kopshti, duke inkurajuar ditët e tyre në izolim.

Ne po ju sjellim një foto të realizuar nga mali i Dajtit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088729858398438
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-201810" }