Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:26 27-04-2020 Foto e Ditës

Në mesin e 7 të shëruarve të 24 orëve të fundit janë edhe 3 infermiere në Shkodër e Kukës të cilët kanë fituar betejën me Covid-19.

Lajmin e ka bërë me dije Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila shton se në total numri i personelit shëndetësor të shëruar ka shkuar në 50.

Deri tani janë 410 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me Covid.

“Edhe 3 infermiere në Shkodër dhe Kukës janë shëruar nga #COVID19, mes 7 të shëruarve të 24 orëve të fundit.

Janë 50 personel shëndetësor të #shëruar nga COVID-19. Deri tani janë 410 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me #COVID-19”, shkruan ministrja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013619899749756
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-204142" }