Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:32 07-05-2020 Foto e ditës

Nga Shqipe Saraçi

Autori i fotografisë thotë: Ndërsa po shëtisja nëpër park, pashë se si kjo nënë po mbante fëmijën e saj në njërin krah dhe po shtynte me dorën tjetër karrocën për bebe, dhe mendova të bëj një foto të saj.

Dhe kur kontrollova foton në kamerë, zbulova se kisha bërë fotografinë e një skene që përmbledh gjithë ciklin e jetës njerëzore!!

Në anën tjetër të rrugës, një grua shfaqet duke shtyrë karrocën e nënës së saj të moshuar. Ishte si të shohësh dy jetë, të një nëne që mbante vajzën dhe të një vajze duke shtyrë karrocën e nënës së saj”.

Zoti i Gjithëmëshirshëm na urdhëroi që të përkujdesemi për fëmijët, të dobëtit dhe prindërit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.01319694519043
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-205461" }