Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:31 12-05-2020 Foto e Ditës

Mbyllet sondazhi 24 orësh i Newsbomb.al për zgjedhjet parlamentare të 2021-shit.

Plot 9,506 lexues kanë marrë pjesë në sondazh, të pyetur: “Rreth një vit na ndan nga zgjedhjet parlamentare të 2021-shit. Nëse do të mbaheshin nesër, kë do të votonit?”.

Rezultati final është surprizues:

Partia Socialiste ka marrë një mbështetje prej 45% (rreth 4 mijë e 200 vota)

Ndërsa koalicioni Partia Demokratike dhe LSI kanë arritur një mbështetje prej 55% (rreth 5 mijë e 200 vota)

Pjesëmarrja në sondazh ka qenë e gjerë dhe gara e fortë. Ndonëse PD dhe LSI kanë kryesuar gati përgjatë gjithë kohës, gjatë orëve të fundit është vënë re një rritje e mbështetjes për Partinë Socialiste.

Sondazhi është shpëndarë gjerësisht si nga qytetarë por edhe grupe simpatizantësh të forcave politike në fjalë (ç’ka newsbomb.al as nuk mundet ta ndalojë, dhe as nuk e paragjykon).

Ajo që bie në sy është një numër tepër i lartë komentesh i lexuesve që mesa duket janë të zhgënjyer nga alternativat dhe kanë zgjedhur të shprehen në komente duke thënë se nuk do të mbështesin asnjë prej tyre.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011643886566162
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-206060" }