Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:40 15-05-2020 Foto e Ditës

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka vendosur në një mbledhje të mbajtur mbrëmjen  e djeshme, të miratojë vendimin për shembjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar.

Këshilli Bashkiak me vendimin nr.50 të datës 14.05.2020 ka vendosur të miratojë shembjen e godinës së Teatrit, të nisë menjëherë marrja e masave të nevojshme për ndërtimin e një godine të re e bashkëkohore dhe IKMT duhet të marrë masat për ndëryrjen dhe shembjen e tij.

Mbledhja e mbajtur mbrëmjen e sotme ku është vendosur të shembet godina e Teatrit Kombëtar ishte planifikuar të mbahej nesër, më datë 15 maj, por për arsye që nuk diheën është zhvilluar sot.
Vendimin e ka firmosur kryetari i Këshillit Bashkiak Toni Gogu

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012413024902344
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-206438" }