Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:35 25-05-2020 Foto e ditës

Në 1 qershor hapen plazhet, por vetëm për hotelet, qytetarët vetëm pas datës 10

Kryeministri Edi Rama njoftoi vendimin për hapjen e plazheve në vend.

Kreu i qeverisë tha se nga data 1 qershor plazhet do të hapen por vetëm për hotelet. Ndërsa qytetarët e tjerë do të mund të frekuentojnë lirisht plazhet pas datës 10 qershor.

Rama tha se këtë vit plazhet do të jenë të zbrazura nga shezlonget dhe çadrat me pagesë.

“Këtë javë ne mbyllim edhe sistemin administrimit të plazheve. Parimin e rënës se xanun me çadra e shezlonge do ta ndëshkojmë. Ne do t’i hapim nga një qershori vetëm për hotelet, dhe pas 10 qershorit për të gjithë. Ne duam që hoteleria shqiptare të punojë dhe të mos konkurrohet në mënyrë të padrejtë. Ne duam që shqiptarët që shkojnë në plazh, ta kenë këtë mundësi dhe askush të mos i vendosë taksën e të fortit. Shumë kush ka filluar ta tallë armikun e padukshëm, por rreziku mund të jetë katastrofik”, u shpreh Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011277914047241
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-207679" }