Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:23 29-05-2020 Foto e Ditës

Banka e Shqipërisë ka konfirmuar lajmin e dhënë nga kryeministri Edi Rama për shtyrjen e kredive me tre muaj për shkak të situatës së krijuar nga pandemia.

Përmes një deklarate publike, BSH thekson se kreditë do të shtyhen deri në datën 31 gusht 2020.

Ndërsa më tej, BSH deklaron edhe shtyrjen me 1 vit të hyrjes në fuqi të kërkesave më të shtrënguara për klasifikimin dhe provigjionimin e kredive të ristrukturuara, për në muajin janar 2022.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092959403991699
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-208248" }