Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:45 18-06-2020 Foto e Ditës

Organizatorët e protestës së sotme në Gjirokastër janë gjobitur nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor me 5 milionë lekë të reja.

Gjoba është vendosur, pasi nuk janë zbatuar edhe rregullat e distancimit social, të konfirmuara nga ISHSH. Fleta e gjobës i'u është dorëzuar tre prej organizatorëve të këtij tubimi, menjëherë pasi kanë deklaruar përfundimin e protestës.

Sipas Shoqatës, kjo protestë vjen si pasojë e shkeljes së të drejtave të qytetarve të Shqipërisë, ku për një kohë të gjatë shteti fashist helen nuk ndalon propagandën dhe sulmin ndaj shqiptarve dhe kulturës shqiptare.

Shkas është bërë ngjarja skandaloze që ka ndodhur para dy ditësh në qytetin e Sarandës, ku një minoritar grek i ka vënë flakën flamurit shqiptar.

Gjatë protestës para Konsullatës Greke në Gjirokastër, forca të shumta policie u mbledhën përpara Konsullatës shoqëruan 9 persona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
Foto e Ditës »
Article Logic
Execution time: 0.010651111602783
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-210757" }