Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:14 21-06-2020 Foto e Ditës

Një kallamar gjigant ka surprizuar të gjithë pushuesit në plazhin e Britannia Bay në Afrikën e Jugut.

Sipas media ndërkombëtare, kallamari ishte i gjatë katër metra dhe me një peshë rreth 270 kilogramë.

Në fillim kalimtarët donin ta rikthenin sërish në ujë sepse panë që kallamari ishte gjallë, por nuk mundën për shkak të peshës.

Tashmë, ai ndodhet në Muzeun Iziko të Cape Toën dhe është cilësuar kallamari më i madh i ët gjitha kohërave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011017084121704
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-211113" }