Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:34 22-06-2020 Foto e Ditës

HISTORIKE! Exit-Poll: Shqiptarët bëhen me 4 deputetë në parlamentin e Serbisë.

Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, sipas rezultateve paraprake.

Shqiptarët në Luginën e Preshevës dhe Medvegjës garuan të bashkuar në një listë në zgjedhjet parlamentare të 21 qershorit.

Sipas Exit-Poll, shqiptarët do të përfaqësohen me katër deputetë në parlamentin e Serbisë.

Ky parashikim e nxjerr Partinë e Aleksandër Vuçiç, SNS fitues të 62.5% të votave apo 180 deputetë, ndërsa partia e Ivica Daçiç ka fituar 30 deputetë nga 250 në total.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011929035186768
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-211218" }