Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:30 27-06-2020 Foto e ditës

Antjana dhe Suada, janë dy motra nga komuniteti egjiptian që punojnë në QSUT “Nënë Tereza”.

Ato janë punësuar nëpërmjet portalit “Infemierë për Shqipërinë” dhe në këtë periudhë të vështirë të shkaktuar nga pandemia e Covid-19, ato japin kontributin e tyre në shërbim të pacientëve, bashkë me stafin e QSUT.

“Antjana dhe Suada janë histori suksesi që tregojnë për integrimin social dhe eleminimin real të barrierave të këtij komuniteti në shoqërinë tonë. Ministria e Shëndetësisë ka bërë hapa para në ndihmë të komunitetit egjiptian dhe nëpërmjet Programit të Shërbimeve në Komunitet ofrohen falas shërbime shëndetësor për me shumë 4300 banorë të këtij komuniteti pavarësisht vendit ku jetojnë apo gjendjes sociale dhe ekonomike të tyre”, thuhet në njoftimin e MSH në kuadër të Javës së Komunitetit Egjiptian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011561870574951
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-211898" }