Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:55 04-08-2020 Foto e Ditës

Ministria e Diasporës, drejtuar nga Pandeli Majko hap një nga tenderat më të çuditshëm në 30 vitet e fundit.

Kjo ministri ka porositur printimin e plot 2,000 lojërave “Mos u nxeh”, së bashku me kopsat dhe zaret. Por paradoksi është se asnjë prej lojërave nuk do të shpërndahet te shqiptarët e diasporës. Ato janë porositur për 4 qytete të Shqipërisë që do të përfitojnë secila nga 500 lojëra të tilla, përkatësisht Tirana, Korça, Shkodra dhe Gjirokastra.

Qendra e Botimeve për Diasporën ka shpallur “Ftesën për ofertë”, me objekt “Shumëfishimin e lojës “Mos u nxeh” për 4 qytete,  me  nga 500 kopje për çdo qytet”.

Por është e paqartë se për se ka lindur nevoja e këtij tenderi në kohë pandemie dhe kujt do t’i shpërndahen këto lojëra.

LEXO TË PLOTË:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010028839111328
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-216010" }