Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:20 20-08-2020 Foto e Ditës

Tirana kthehet pas 11 vitesh në Champions dhe fiton 0-2 në transfertë ndaj Dinamo Tbilisi.

Bardheblutë e Egbo kanë qenë më mirë, teksa kanë lënë që kundërshtari të bëjë lojën. Pjesa e parë ka folur në raste për ekipin shqiptar, ndërsa Batha ka shkuar pranë golit. Duhej minuta e fundit e pjesës së parë, që Torassa të shënonte golin e avantazhit.

Me qetësinë e avantazhit djemtë e Egbo do të zhvillonin të njëjtin stil loje, duke pritur kundërshtarin, teksa në të 86-ën minutë, një kundërsulm dhe goditje e Muçit pritet nga portier I Dinamo Tbilisi, me Ismajlgecin që përfiton dhe shënon të dytin dhe golin e qetësisë. Me këtë rezultat fantasik Tirana do të presë në “Air Albania” Crevena Zvezdën mes datave 25 dhe 26 gusht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011878967285156
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-217653" }