Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:08 25-08-2020 Foto e Ditës

Gazetarja e njohur Ola Bruko ka vizituar fshatin Piqerras në Borsh të Sarandës, ku është përballur me një 'histori çnjerëzore'.

 

Ajo ka ndarë me ndjekësit në rrjete sociale fotot e të moshuarës Elefteri, e cila jeton në rrugë në kushte mizerable.

Bruko thotë se ajo gjithë natën lëngonte nga uria dhe dhimbjet e trupit, të cilin e kishte tërë plagë. E mban frymën gjallë me çapa buke që i japin fqinjët, ndërkohë që të afërmit nuk e ndihmojnë.

Gazetarja i bën apel instancave përgjegjëse që të reagojnë për rastin në fjalë dhe t'i japin fund vuajtjeve të të moshuarës Elefteri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012223958969116
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-218142" }