Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:39 01-09-2020 Foto e Ditës

Aida Hajnaj sot fillon detyrën në krye të BKH-së (Byroja Kombëtare e Hetimit).

 Me fillimin e detyrës së re Hajnaj do të zhvillojë takim me prokurorët e SPAK.

Aktualisht SPAK ka 180- kallëzime për korrupsion nga zyrtarë të lartë, dosje që janë ende në pritje.

Sakaq Hajnaj pritet të çelë garën e përzgjedhjes së 60 oficerëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

BKH është një njësi e specializuar e policisë gjyqësore që heton veprat penale nën juridiksionin e Prokurorisë së Posaçe, sikurse autorizohet në ligjin për SPAK-un, 2016.

Një skuadër prokurorësh të posaçëm do të punojnë së bashku që në mënyrë proaktive hetojnë dhe ndjekin penalisht zyrtarë qeveritarë dhe të tjerë që dyshohen që janë të përfshirë në vepra penale në lidhje me krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013488054275513
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-218842" }