Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:53 08-09-2020 Foto e Ditës

Ka nisur seanca plenare e parë pas pushimeve të verës në Kuvendin e Shqipërisë.

 

Deputetët e mazhorancës dhe opozitës parlamentare u paraqitën të gjithë me maska mbrojtëse, ndërkohë që kishte edhe ndonjë që nuk e ka vendosur, ndërsa qëndruan në këmbë kur u këndua Himni Kombëtar.

Fjalën e hapjes e mbajti kryeparlamentari Gramoz Ruçi, i cili u shpreh se sesionin e kaluar u morën disa vendime të rëndësishme për Shqipërinë dhe shqiptarët.

“Sesionin që lamë pas morëm disa vendime shumë të rëndësishme, së bashku edhe me partitë e tjera jashtë Kuvendit. Përshëndes marrëveshjen ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, që i hap rrugën marrëveshjes përfundimtare dhe njohjes së ndërsjelltë.

Në 25 mars Këshilli Europian vendosi çeljen e negociatave për Shqipërinë, e cila ishte një sukses i merituar”, tha ndër të tjera Ruçi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012755155563354
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-219628" }