Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:56 15-09-2020 Foto e Ditës

Dje reth 480 mijë nxënës kanë nisur vitin e ri shkollor dhe ky vit përveçse ka filluar ndryshe nga të tjerët, do të jetë edhe më i vështiri për shkak të rregullave që janë vendosur për t’u respektuar prej  Covid.

Që në pamje të parë gjithçka duket ndryshe nga viti i kaluar. Nxënësit janë drejtuar në dyert e shkollave të maskuar dhe përveç mjeteve shkollore, janë të paisur edhe me mjete të tjera për të ruajtur shëndetin, siç është dezinfektanti i duarve, i vendosur kriter.

Vihet re se ka më pak lule në duart e nxënësve sesa në vitet e kaluara, pasi janë zëvendësuar me dezinfektantë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013710975646973
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-220433" }