Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:44 21-09-2020 Foto e Ditës

Në një kohë kur rastet me Covid-19 në vendin tonë vijojnë të jenë të larta dhe kur dy spitalet, ai Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” janë thuajse në kapacitetin e tyre maksimal, për shefen e Infektivit Najada Çomo nuk ka pushim.

Madje edhe kur bëhet fjalë për ditëlindjen e vajzës së saj, për doktoreshën ka vetëm një preukopim: shëndeti i pacientëve.

Përmes një postimi në Facebook Çomo i kërkon falje publike vajzës.

Postimi i plotë:

“Zemër, e di që u trishtove, që nuk erdha, edhe për 1 orë në festën për ditëlindjen tënde që është më e bukura për mua, por e mbyllur në dhome vetëm, sigurisht me lotë, plot.

Mendova që duhet ti shërbejë pacientëve Covid, ju lashë vetëm e di, ty edhe babin.

E bukur Greis, vetëm vite të bukura, të uroj në jetë. Mami të do shumë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012068033218384
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-221061" }