Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:00 23-10-2015 Foto e ditës

Kjo është një foto që daton nga viti 1972 kapur nga objektivi i fotografit Petrit Kume. Janë qytetarët për Parkun ata që sjellin në vëmendje këtë pamje të mrekullueshme që ka patur Liqeni i Tiranës ato vite. Të pafundmë kanë qenë komentet dhe reagimet e nostalgjikëve të cilët kanë patur mundësinë të shijonin Liqenin e atyre viteve.

“Aty në atë mbrekulli rritëm fëmijët plot ajër, tani erë karburanti dhe beton”, shkruan një nga komentuesit duke kujtuar kështu transformimin e shëmtuar të “mushkrisë” së Tiranës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092039108276367
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-23771" }