Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:30 12-02-2021 Foto e Ditës

Një lajm i hidhur ka ardhur mbrëmjen e djeshme nga Infektivi, ku gazetarja e njohur, aktivistja dhe shkrimtarja e shquar, Zenepe Luka, ka ndërruar jetë si pasojë e covid-19.

Ajo ishte e shtruar prej 5 dtësh tek spitali Infektiv, por nuk mundi t’i mbijetojë virusit të rrezikshëm. Të infektuar me COVID-19 janë edhe djali dhe vajza e saj, ndërsa bashkëshorti e kaloi koronavirusin pak muaj më parë.

Ikja e saj nga jeta ka lënë një boshllëk të parikuperueshëm në familjen e saj, tek të afërmit dhe miqtë, si dhe te gjithë komuniteti i gazetarëve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbijetuan me arra kokosi, shpëtohen pas 33 ditësh 3 persona të bllokuar në një ishull të pabanuar
»
Article Logic
Execution time: 0.012724876403809
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-238525" }