Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:48 15-10-2016 Foto e ditës

Ditën e djeshme, para Bashkisë së Tiranës protestuan qytetarë e gazetarë kundër çensurës pas mbylljes së emisionit investigativ “Publicus” në Vizion Plus.

Gazetarët Bledian Koka, Armir Shkurti, Alida Tota, Aulon Bej Kalaja, Klodiana Lala, Ermelinda Hoxhaj janë disa nga emrat që bënë thirrje për fjalën e lirë ndërsa mbajtën pankarta në duar ku shkruhej: “Kush e vrau Arditin?” “Pse hesht Prokuroria?” apo "Je suis Publicus”.

Fjalën e tij në protestë e mbajti edhe profesori i Gazetarisë Ervin Goci që dha mesazhin: “Harrojeni ju se ka dmeokraci pa fjalën e lirë”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dritëro Agolli feston 85-vjetorin, dita i tij plot surpriza dhe tufa me lule pambarim
Foto e Ditës: Gjirokastër, banorët e kalojnë natën jashtë »
Article Logic
Execution time: 0.013939142227173
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-56253" }