FOTO E DITES

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:26 14-12-2016 FOTO E DITES

Alepo, është tragjedia me e rëndë humanitare e shekullit XXI. Kështu është cilësuar kjo masakër nga zyrtarë të OKB.

Numri i civilëve të vrarë në Alepo që nga 15 nëntori e deri tani nga 991 ka arritur në 1.071 pasi dy ditë më parë forcat e regjimit dhe milicët dogjën të gjallë 4 fëmijë dhe 9 gra si dhe ekzekutuan me plumba 67 meshkuj.

"Ne po vdesim në Halep! Jemi të uritur. Po na priten fëmijët. Gratë tona janë rrënuar. Nuk na ka mbetur asnjë gjë. Ku jeni? Ej ju që na dëgjoni, kini frikë nga Allahu! O ju arabë! O ju muslimanë! O ju njerëz të krijuar nga Allahu! Ku jeni? Ne po vdesim! Ne po na presin! Nuk na ka mbetur asnjë gjë! Nuk kemi ujë! Kush të na dëgjojë të na shpëtojë”, shprehet një tjetër qytetar sirian në videon e publikuar nga “AA”.

Shumë friksohen se me marrjen e qytetit në kontroll nga ushtria, do përshkallëzohet hakmarrja e regjimit ndaj atyre që luftuan kundër Assad që prej vitit 2012.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia i shkon Berishës në shtëpi për ta shoqëruar, ish-kryeministri largohet dhe drejtohet me shpejtësi për në Komision
Kulla Eifel fik dritat për Alepon »
Article Logic
Execution time: 0.012983083724976
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-62589" }