FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:44 19-01-2017 FOTO E DITËS

*Skandali: Shkollat pa ngrohje, prindërit dërgojnë dru zjarri, fëmijët përdorin shishet me ujë të nxehtë

Disa nga kopshtet dhe shkollat në Kamëz janë pa ngrohje në këto ditë të ftohta të dimrit.

Fëmijët janë detyruar të ngrohen me shishe uji të nxehtë. Në Paskuqan prindërit kanë dërguar drutë e zjarrit në kopësht .

Shumica e shkollave dhe kopsheve në Kamzë nuk ofrojnë infrakstrukturën e duhur për nxënësit. Fiks Fare ka denoncuar rastet ku veç mungesës së ngrohjes shpesh mungon dhe energjia elektrike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘El Pais’ reportazh për Sarandën e “Eskobarit”, jo atë turistike
Ngrin Liqeni i Prespës, rrezikohet fauna ujore »
Article Logic
Execution time: 0.021564960479736
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-65974" }