FOTO E DITES

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:54 09-04-2017 FOTO E DITES

Artan Cuku, ish-drejtor i policisë së Shtetit në Vlorë është vrarë sot tragjikisht në ashensor në lagjen Dinamo, pranë “Rrugës së Kosovarëve” në Tiranë.

ARTAN CUKU DHE KARRIERA:

Artan Cuku ka mbajtur poste te rëndësishme ne Policinë e Shtetit ne një karriere 16 vjeçare. Por është liruar nga policia në qershor të vitit 2013 me urdhër te Artan Didit.

Arsyeja qe u dha ishte, “Për shkurtim funksioni organik dhe pamundësi emërimi ne nje vend tjetër”.

Artan Didi dha urdhër në 2013 për lirimin e tij nga detyra bashkë me një grup tjetër oficeresh të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë. Në kohën që u lirua nga puna, ai ka qenë oficer në Policinë e Shtetit.

Ai ka qenë edhe shefi i Anti-trafiqeve në Drejtorinë e Policisë së Vlorës, shef krimesh në Tiranë, Shkodër e Fier. Cuku ka qenë edhe zv.drejtor i Krimeve në Policinë e Tiranës para se të emërohej drejtor në Vlorë.

SI NJIHEJ 40 VJEÇARI ARTAN CUKU NË VLORË (RRËFIMI I GAZETARIT ENRIK MEHMETIT PËR NEWS 24)

Artan Cuku ka shërbyer në qytetin e Vlorës për rreth dy vite. Ai u rikthye për herë të dytë në Vlorë sepse më parë ka qenë nën-drejtor i policisë në këtë qytet.

Rreth vitit 2010 kur ka qenë nën-drejtor i policisë ishte jo pak i njohur sepse ishte i pari që vendosi numrin e tij personal nëpër instritucione.

Ai mori mesazhe të drejtpërdrejta, pas vendosjes së numrit.

Cuku u njoh  për kapjet më të mëdha të drogës, madje dhe për grabitjet me armë.

Mehmeti ndan një moment të shpëtimit të një qytetari i cili tentoi të digjej në  Vlorë, ndërsa Cuku ndërhyri duke i shpëtuar jetën.

Ai ishte i pranishëm gati në çdo operacion. Cuku, si drejtor njihej përsa i përket operacioneve dhe arrestimeve të bujshme, ku dhe konferencat e shtypit drejtoheshin nga vet ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E fortë kjo që po ndodh në këtë fshat të Fierit, nënat më të forta se kurrë sfidojnë “intelektualet e Tiranës”
Meta e puth nga distanca, por Kryemadhi ngjit hekurat parvazit të lokalit dhe e puth në buzë »
Article Logic
Execution time: 0.013252973556519
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-74568" }