Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 15-09-2017 Foto e ditës

Falë mirësisë së një peshkatari në zonën e Divjakës dhe veprimit të menjëhershëm të stafit të Parkut Kombëtar, një flamingo është mundur të shpëtohet dje në Karavasta.

“Një peshkatar nga fshati Adriatik na dorëzoi këtë flamingo, që e kishte gjetur pranë kënetës. Është i dobët dhe i pamundur të fluturojë. Ne pasi i bëmë një kqyrje për demtime dhe kur konstatuam që nuk ka, e lëshuam pranë një tufe me flamingo në godullën e Kularit. Për disa orë i beri shoqëri Xhonit”, shkruan Ardian Koçi teksa poston këto fotografi të veçanta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02544116973877
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-92401" }