Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:13 18-09-2017 Foto e ditës

Gjatë luftës në Shqipëri morën pjesë dhjetëra oficerë britanikë të cilët kishin për detyrë të ndihmonin grupet guerrile për të luftuar gjermanët.

Një prej tyre ishte edhe Bill Tillman, i cili shërbeu në Shqipëri kryesisht 1 vit në jug të vendit.

Në foto dallohet një vajzë partizane e cila është fotografuar disa herë nga Tillman, diçka që ai nuk e ka bërë me askënd tjetër. Vajza e hijshme shqiptare, edhe me pse me këpucë të shqyera dhe pallto burrash, duket se ka lënë mbresa të veçanta tek Majori britanik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013030052185059
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-92708" }