Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:21 02-10-2017 Foto e ditës

Ka mbërritur dje në portin e Sarandës jahti “Maltese Falcon”.

Ky eshte një nga jahtet më të mëdha dhe me modern në botë. 

Jahti në fjalë jepet me qira tek njerëz të pasur për të udhëtuar në mbarë botën, ndërsa ende nuk dihet se kush nga VIP-at mund të ketë mbërritur dje në Sarandë. Nga ajo çka dihet është fakJahti ka tërhequr vëmëndjen e shumë turistëve në port si edhe vendasve të qytetit turistik të Sarandës. Jahti është i gjatë 75 metra, 9 metra i gjerë dhe depozita e karburantit mban 90 ton.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011733055114746
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-94395" }