Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:21 09-10-2017 Foto e ditës

Disa qytete shqiptare përjetuan një dramë të vërtetë gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Tirana, Shkodra, Korça dhe veçanërisht Berati patën dëme të mëdha materiale. Përmes fotove të  rralla që publikohen për herë të parë në Newsbomb.al, tregohet qyteti i Beratit në përfundim të luftës. Shtëpi të rrënuara në qytet dhe banorë të trembur ishin pamjet e para që fotografuan oficerët britanikë që luftuan në Shqipëri.

Edhe pse në këto kushte të vështira, pamja magjike e Beratit nuk ka humbur bashkë me kalanë unike e cila mbijetoi me disa mure të dëmtuara nga luftimet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021175861358643
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-95207" }