Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:25 04-11-2017 Foto e ditës

Gjykata administrative ka rrëzuar padinë e banorëve dhe të shoqatës “Toka” të cilët ishin kundër ndërtimit të 11 Hec-eve përgjatë rrjedhës së lumit të Valbonës.

Banorët kërkonin anulimin e ndërtimit të këtyre Hidrocentraleve në gjatësinë 25 kilometra dhe sipas tyre ky është një dënim kapital për lumin më të njohur në viset shqiptare.

Por gjykata e ka rrëzuar këtë kërkese dhe e ka quajtur ndërtimin e këtyre Hidrocentraleve si një proces të rregullt dhe brenda ligjeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.024312973022461
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-98297" }