Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:22 14-11-2017 Foto e ditës

“Jetë si nëpër filma”, kështu thotë për newsbomb.al Skerdilajd Murati, i riu 28-vjeçar me profesion mësues i cili bën çdo ditë 6 orë rrugë, vajtje -ardhje për të dhënë mësim nga Gramshi në fshatin Gjerë të Komunës Poroçan.

Skerdilajdi niset çdo ditë në orën 5 e 30 të mëngjesit nga shtëpia dhe arrin në fshatin Poroçan në orën 7:00. Prej andej përshkon një orë e gjysmë rrugë në këmbë, i vetëm përmes pyllit... Mësuesi i ri por shumë i guximshëm rrefen edhe se si i ka shpëtuar një ujku dy ditë më parë teksa ecte malit për të shkuar në shkollë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027627944946289
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-99469" }