Foto e Ditës/ Aktorët e filmit "Shok" në tapetin e kuq të "Oscar"

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:23 29-02-2016 Foto e Ditës/ Aktorët e filmit

Aktorët shqiptar të filmit “Shok” kanë parakaluar në mbrëmje në tapetin e kuq të çmimeve “Oscar” së bashku me yjet e kinematografisë botërore. Lum Veseli, Andi Bajgora, Eshref Durmishi dhe Fisnik Ademi prezantuan denjësisht shqiptarët në eventin më të madh të kinematografisë botërore.

Gjithsesi, filmi kosovaro-britanik, “Shok” nuk ka arritur të shpallet fitues në kategorinë e filmave me metrazh të shkurtër. Por prezantimi deri në këtë nivel i një filmi shqiptar mbetet moment krenarie për të gjithë ne.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës/ Ironia, Shqipëria ka punë, por kjo gjyshe nuk është aq “profesioniste” sa duhet
Ndotja e ajrit, shiu me baltë mbulon Tiranën »
Article Logic
Execution time: 0.013475894927979
array(1) { ["section"]=> string(66) "foto-e-dites-aktoret-e-filmit-shok-ne-tapetin-e-kuq-te-oscar-33793" }