FOTO E DITËS/ Bora arrin 1.5 metër, banorët e Bulqizës kërkojnë ndihmë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:57 23-01-2017 FOTO E DITËS/ Bora arrin 1.5 metër, banorët e Bulqizës kërkojnë ndihmë

Banorët e fshatit Gjonovec në Bulqizë janë bllokuar nga rreshjet e dendura të dëborës. Ata kanë kërkuar ndihmë nga autoritetet për zgjidhjen e situatës tepër problematike.

Banorët shprehen se nuk kanë më rezerva ushqimore si dhe kanë persona të sëmurë në familjet e tyre.  Prej tre javësh ata kanë apeluar për ndihmë pasi e kanë të pamundur të lëvizin nga izolimi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086491107940674
array(1) { ["section"]=> string(74) "foto-e-dites-bora-arrin-1-5-meter-banoret-e-bulqizes-kerkojne-ndihme-66338" }