FOTO E DITES/ Deputetja e Partisë Socialiste siç nuk e keni parë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:22 13-02-2016 FOTO E DITES/ Deputetja e Partisë Socialiste siç nuk e keni parë

Deputetja bukuroshe e Parlamentit të Shqipërisë, Esmeralda Shkjau, ka shpërndarë për miqtë një fotografi të veçantë. Shkaju ka postuar një foto ku duket me mbulesë me mesazhin: “Në nderim të ditës së mbulesës për të gjithë gratë myslimane”, shkruan ajo. Deputetja e PS-së shpesh është bërë pjesë e nismave për bamirësi dhe ka treguar një angazhim të madh për respektimin e të drejtave të minoriteteve dhe përmirësimin e kushteve të jetesës në Shqipëri. Dita ndërkombëtare e mbulesës mbahet në datën 1 shkurt, ku mijëra gra myslimane dhe jo-myslimane veshin mbulesën Islame si një e drejtë themelore për gratë myslimane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089700222015381
array(1) { ["section"]=> string(69) "foto-e-dites-deputetja-e-partise-socialiste-sic-nuk-e-keni-pare-32450" }