FOTO E DITËS/ E rrallë: Gjykatësi i Apelit të Durrësit ka deklaruar në ILDKP skedinat fituese nga pikat e basteve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:33 24-01-2017 FOTO E DITËS/ E rrallë: Gjykatësi i Apelit të Durrësit ka deklaruar në ILDKP skedinat fituese nga pikat e basteve

*E rrallë: Gjykatësi i Apelit të Durrësit ka deklaruar në ILDKP skedinat fituese nga pikat e basteve

Klinton Spahiu, një nga tre gjyqtarët e Apelit të Durrësit që janë nën hetim për korrupsion pasiv pas dyshimeve se biznesmeni durrsak Namik Sadiku iu ka sponsorizuar udhëtimin për në ndeshjen Real Madrid-Barcelona, duket se është vërtet i obsesionuar me futbollin.

Gjykatësi Spahiu, jo vetëm që ka udhëtuar me kolegët e tij, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno drejt Spanjës për të parë nga stadiumi ‘El Classicon”, por është edhe përdorues i lojërave të fatit, shkruan Newsbomb.al.

Në deklaratat e pasurisë së dorëzuara në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive rezulton se gjyqtari Kliton Spahiu ka raportuar disa skedina fituese për të justifikuar pasurinë. Ai ka deklaruar se ka fituar në total 2 791 676 lekë dhe 4246 dollarë prej llotove sportive në vitet 2012-2014.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS/ Bora arrin 1.5 metër, banorët e Bulqizës kërkojnë ndihmë
Prestigjozja “The Guardian” përzgjedh shkrepjen e fotografit shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.013025999069214
array(1) { ["section"]=> string(117) "foto-e-dites-e-rralle-gjykatesi-i-apelit-te-durresit-ka-deklaruar-ne-ildkp-skedinat-fituese-nga-pikat-e-basteve-66459" }