Foto e ditës/ Gjinari, perla e turizmit natyror

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:59 30-08-2015 Foto e ditës/ Gjinari, perla e turizmit natyror

Vetëm 22 km larg nga qyteti i Elbasanit, ndodhet Gjinari turistik (pjesë e zonës së Shpatit). Në vitin 2001, kjo zonë me vendim të Këshillit të Ministrave është shpallur pikë Turistike.

“Tre bujtinat”, në Gjinar janë krahasuar nga kryeministri Rama, i cili u mrekullua nga vizita në këtë fshat, me ndërtesat vjeneze.

Klima kurative, bimësia halore, ushqimet bio dhe tradita e hershme e bëjnë këtë vend, një destinacion për të mos u humbur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02996301651001
array(1) { ["section"]=> string(51) "foto-e-dites-gjinari-perla-e-turizmit-natyror-19502" }