Foto e Ditës: Gjirokastër, banorët e kalojnë natën jashtë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:00 16-10-2016 Foto e Ditës: Gjirokastër, banorët e kalojnë natën jashtë

Lëkundjet e fortra të tërmetit gjatë tetë orëve të fundit në qytetet jugore të Shqipërisë kanë ngjallur panik te banortë të cilët kanë braktisur shtëpitë e tyre. Qindra qytetarë në Gjirokastër, Sarandë, por edhe Tepelenë ku janë shembur dy shtëpi, e kanë kaluar natën jashtë. Dëme minimale raportohen nga lëkundjet por gjendja sipas sizmiologëve mbetet kritike për orët në vijim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
Historia prekëse e babait polic me vajzën e sëmurë, ministri Tahiri dhe kolegët e surprizojnë në studio »
Article Logic
Execution time: 0.0099451541900635
array(1) { ["section"]=> string(61) "foto-e-dites-gjirokaster-banoret-e-kalojne-naten-jashte-56329" }