Foto e ditës/ Gjyqtarja Entela Prifti, vilë super, super....luksoze

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:33 05-01-2016 Foto e ditës/ Gjyqtarja Entela Prifti, vilë super, super....luksoze

Por kur vila e një gjyqtareje, siç përflitet së fundmi në disa media, ia kalon jo vlerës së makinës së Donald Lu, por makinave të të gjithë stafit të ambasadës, pyetja që lind është: Në çfarë mase është e korruptuar gjyqtarja?

Kjo super-vilë e rikonstruktuar në qytetin e Korçës, sipas disa mediave e publikuar që në 2015-ën, është në pronësi të Kryetares së Gjykatës së Apelit në Korçë, Entela Prifti dhe e bashkëshortit të saj, Drejtorit të Ujësjellësit në Korçë, Petrit Tare.

Rikonstruksioni i vilës thuhet se ka kapur vlerën e rreth 500 mijë eurove, por kjo shumë është e paqartë. Ndërsa në katin e parë të godinës ndodhet një restorant ndërsa taraca shërben si lokal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sinjalistikë e re në Tiranë, ja çfarë semaforësh instalon bashkia
Kryeministri Edi Rama ndjek ndeshjen e NBA në Majemi »
Article Logic
Execution time: 0.011168956756592
array(1) { ["section"]=> string(67) "foto-e-dites-gjyqtarja-entela-prifti-vile-super-super-luksoze-29171" }