Foto e ditës/ Hamilton Shehi, “fanatiku” i Kodit Rrugor që sfidoi policin dhe bëri Tahirin të reagojë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:49 29-09-2015 Foto e ditës/ Hamilton Shehi, “fanatiku” i Kodit Rrugor që sfidoi policin dhe bëri Tahirin të reagojë

Hamilton Shehi është shoferi 28 vjeçar që u bë i famshëm pas publikimit të një videoje ku sfidoi policin rrugor që “maste” shpejtësinë e makinën me sy.

Ai është diplomuar për juridik, por “fanatizimi” i tij për Kodin Rrugor, bëri që t’i shpëtonte një gjobe të padrejtë të një polici të papërgjegjshëm, i cili nuk e kishte idenë se çfarë shkruhej në nenin 140 pika 6, të këtij kodi.

Pas publikimit të videos, reagoi edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili falenderoi Hamiltonin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095160007476807
array(1) { ["section"]=> string(103) "foto-e-dites-hamilton-shehi-fanatiku-i-kodit-rrugor-qe-sfidoi-policin-dhe-beri-tahirin-te-reagoje-21894" }