Foto e ditës/ I ftohti i merr jetën të moshuarës që kishte një muaj pa energji elektrike

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:00 11-12-2015 Foto e ditës/ I ftohti i merr jetën të moshuarës që kishte një muaj pa energji elektrike

E moshuara nga 91-vjeçare nga fshati Fang i Mirditës, e cila jetonte në kushte të varfërisë ekstreme, krejt e vetme dhe pa energji elektrike është ndarë sot nga jeta.

Barbulla Pepa, e cila rreth një muaj e gjysmë më parë i bëri apel qeverisë që t’i rilidhte energjinë e elektrike nuk mundi ta përballonte dot këtë dimër të ftohtë, krejt e vetme.

Apeli i 91-vjeçares, e cila jetonte e vetmuar nuk e mori vëmendjen e institucioneve, të cilat heshtën përballë varfërisë së saj, duke mos i dhënë asnjë ndihmë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010377168655396
array(1) { ["section"]=> string(93) "foto-e-dites-i-ftohti-i-merr-jeten-te-moshuares-qe-kishte-nje-muaj-pa-energji-elektrike-27487" }