Foto e Ditës/ Ironia, Shqipëria ka punë, por kjo gjyshe nuk është aq “profesioniste” sa duhet

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:09 28-02-2016 Foto e Ditës/ Ironia, Shqipëria ka punë, por kjo gjyshe nuk është aq “profesioniste” sa duhet

Kudo në kryeqytet prej kohësh janë vendosur nga qeveria reklama ku njoftohet se në Shqipëria ka vende punë, por mungojë profesionistët. Pikërisht përpara kësaj të vërtete qeveritare ka vendosur të ulet kjo gjyshe e cila kërkon të nxjerrë bukën e gojës duke shitur fara.

Ironikisht pas shpinës së saj shkruhet: “Apliko për shkolla profesionale dhe siguro të ardhmen tënde”. Megjithatë, duket se kjo grua i ka mbushur ditët e saj të punës, por ai pension nuk i mjafton për të jetuar.

I ka fëmijët të papunë?! Punë ka, por ata dhe gjyshja nuk janë aq profesionistë sa duhet… 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010782957077026
array(1) { ["section"]=> string(94) "foto-e-dites-ironia-shqiperia-ka-pune-por-kjo-gjyshe-nuk-eshte-aq-profesioniste-sa-duhet-33719" }