Foto e Ditës/ Kryebashkiaku i ri i Londrës, mbështetës i shqiptarëve. Ngre flamurin kuq e zi

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:46 08-05-2016 Foto e Ditës/ Kryebashkiaku i ri i Londrës, mbështetës i shqiptarëve. Ngre flamurin kuq e zi

Në Londër është zgjedhur kryebashkiaku i ri. Ai është Sadiq Khan, mysliman. Por ajo që zbulohet për të është se është një mbështetës i madh i shqiptarëve. Kjo është një foto, gjatë fushatës. Koordinatori shqiptar për fushatën, Lavdrim Krashi shkruan:

‘’Urime të sinqerta e të përzemërta Sadiq Khanit, kryebashkiakut tonë të Londrës. Atij i pëlqenin takimet me qytetarët britaniko-shqiptarë në qytet.Në fakt ai mori pjesë në disa evente të komunitetit dhe mbeti i mahnitur nga Komuniteti Shqiptar në Londër se sa mirë ishin integruar dhe ishin komunitet i dashur. Ai kërkon të punojë ngushtësisht dhe të ndajë përvojën e tij me kryebashkiakët shqiptarë të Tiranës dhe Prishtinës’’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen rrjeti, Olsi Rama vëllai i kryeministrit duke pirë birra me drejtorin e ri
Rovena Dilo rrethon lokalin me dokumentet e truallit, sot e nxjerrin me forcë »
Article Logic
Execution time: 0.012219905853271
array(1) { ["section"]=> string(95) "foto-e-dites-kryebashkiaku-i-ri-i-londres-mbeshtetes-i-shqiptareve-ngre-flamurin-kuq-e-zi-39823" }