FOTO E DITËS: Kush janë 10 më të pasurit e Shqipërisë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:53 29-10-2016 FOTO E DITËS: Kush janë 10 më të pasurit e Shqipërisë

Fondacioni për Liri Ekonomike publikoi listën me 19 personat më të pasur në Shqipëri. Lista nuk kishte shumë ndryshime nga vitet e kaluara me Saimir Manen që e kryeson atë dhe që ndiqej nga biznesmenet e naftës, ndërtimit dhe medias në vend.


10 më të pasurit e Shqipërisë janë Samir Mane, Shefqet Kastrati, Vasil Naçi, Behar Çukaj, Grigor Joti, Artan Dulaku, Idajet Ismailaj, Vjollca Hoxha, Ram Geci dhe Irfan Hysenbelliu.

Newsbomb.al ju sjell më poshtë listën e “perandorive” që këta biznesmenë zotërojnë në Shqipëri në të gjitha sektorët. Lexoje të plotë: Këtu

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089411735534668
array(1) { ["section"]=> string(58) "foto-e-dites-kush-jane-10-me-te-pasurit-e-shqiperise-57742" }