Foto e ditës/ Lulzim Vulashi, shqiptari zemërgjerë humb 7500 euro por fiton zemrat e të moshuarve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:15 19-01-2016 Foto e ditës/ Lulzim Vulashi, shqiptari zemërgjerë humb 7500 euro por fiton zemrat e të moshuarve

 Lulzim Vulashi, furrtari zemërgjerë, pronar i Pane Amore e Fantasia në Firence, mendon për më të moshuarit.

Dhurata e tij për këtë Vit të Ri është për pensionistët: atyre që do të shkojnë në furrën e tij do t’u ofrojë, jo vetëm bukën, por të gjitha ushqimet që tregton, me gjysmë çmimi për gjithë muajin janar.

Edhe pse të moshuarit nga 65 vjeç e sipër përbëjnë 60% të klientelës së furrës së Lulzimit dhe nisma e re do t’i kushtojë rreth 7.500 euro, edhe pse fitimi duket se sot është “çelësi” i suksesit veçanërisht për tregtarët, ai nuk do t’ia dijë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skënderbeu dhe shpata e tij në Muzeun e Armëve në Vjenë
Legjonari Denis Halili, shqiptari që humbi jetën nga orteku në Francë »
Article Logic
Execution time: 0.011046886444092
array(1) { ["section"]=> string(101) "foto-e-dites-lulzim-vulashi-shqiptari-zemergjere-humb-7500-euro-por-fiton-zemrat-e-te-moshuarve-30368" }