Foto e Ditës/ Mënyra origjinale e avokatëve në Lushnje për të protestuar

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:41 09-02-2016 Foto e Ditës/ Mënyra origjinale e avokatëve në Lushnje për të protestuar

Në Lushnje avokatët kanë gjetur një mënyrë krejt të veçantë për të protestuar: duke varuar uniformën e tyre të punës, togën e zezë mbi kangjellat e gjykatës.

Avokatët protestojnë për rritjen e padrejtë të tarifave të kontributeve, sipas tyre në masën 300%

‘’Një pjesë e tyre do dorëzojnë diplomën, licensën e profesionistit dhe kështu qytetarëve t'ua zgjidhë problemet Qeveria dhe Kryeministri’’, kërcënojnë avokatët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bilanci i Berishës për fundjavën, 10 km në këmbë për t’u ripërtërirë
Foto e Ditës/ Ermira Babamusta, shqiptarja e parë që nderohet me medaljen e artë nga Presidenti Obama »
Article Logic
Execution time: 0.01141619682312
array(1) { ["section"]=> string(77) "foto-e-dites-menyra-origjinale-e-avokateve-ne-lushnje-per-te-protestuar-32099" }